4. PISZĄ O NAS

Zajęcia rozwijające z języka polskiego w ramach projektu „Odkrywamy talenty i wyrównujemy szanse w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przeczycach”

Uczniowie Szkoły Podstawowej, uczęszczający na zajęcia rozwijające z języka polskiego kl. IV-VI  w ramach projektu unijnego, biorą udział w Ogólnopolskiej Grze „Między nami czytelnikami”, organizowanej przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Jednym z zadań gry było nakręcenie krótkiego filmu, który będzie alternatywnym zakończeniem książki wybranej przez uczniów. Nasza młodzież do tego celu wybrała pozycję  Jana Brzechwy pt. „ Akademia pana Kleksa”.

Do pracy nad filmem zaangażowała się p. Sylwia Pilip - mama jednego z uczniów. Dzięki jej zapałowi, pomysłowości i ogromnemu wkładowi pracy, uczniowie na zajęciach unijnych, na podstawie wcześniej napisanego scenariusza, zagrali w scenkach do wyżej wymienionego filmu.   Do tego celu wykorzystane zostały kostiumy przygotowane przez dzieci oraz amatorska kamera.

Na  zajęciach uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem tworzenia filmu. Mimo, że jest to jego amatorska forma, to trzeba było, tak jak  w produkcjach kinowych przygotować scenariusz, kostiumy, scenografię, następnie zmontować poszczególne scenki w całość i dodać dźwięk.

Film został umieszczony na stronie  serwisu you tube i jest ogólnodostępny pod następującym linkiem:  www.youtube.com/watch?v=YqSgMb_zk3I

Opiekun: Ewa Jaruszewka

Artykuł ze strony Urzędu Gminy Mierzęcice