(ARCHIWUM) W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Wyniki VII DIECEZJALNEGO KONKURSU ,,Św. Jan Paweł II – IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”

Nikola Kania uczennica kl. I została laureatką VII DIECEZJALNEGO KONKURSU ,,Św. Jan Paweł II – IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ” zdobywając II miejsce w kategorii plastycznej.

Konkurs miał na celu zapoznanie uczniów z życiem i nauczaniem św. Jana Pawła II. Przybliżeniu wartości zawartych w jego nauczaniu jak i inspirowaniu uczniów do poszukiwania właściwych wzorców postępowania w życiu osobistym i społecznym.

Opiekun: Małgorzata Hyla

________________________________________________________________________

Turniej "Kocham Piłke Ręczną na Orliku"

Reprezentacja w składzie: Mateusz Dyrka, Mateusz Michel, Adam Przewłocki, Tomasz Wiśniewski, Karol Knapik, Paweł Habera, Dominik Migza, zajeła II miejsce w eliminacjach ogólnopolskiego turnieju piłki ręcznej.

Opiekun: Damian Dróżdż

Wyniki Gminnych Konkursów Ortograficznych

Dzisiaj nasi uczniowie reprezentowali szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym dla klas IV-VII, który odbył się w Szkole Podstawowej w Mierzęcicach. Miło nam poinformować, że
nasi uczniowie zdobyli zaszczytne miejsca:
Mikołaj Konopacki - I miejsce,
Tomasz Wiśniewski i Marcin Chyla - II miejsce,
Mateusz Kośmider- IV Miejsce.

Tytuł „Supermistrza ortografii” uzyskała Oliwia Pilarz, zaś „ Mistrza ortografii” Patryk Giewon
Do konkursu przygotowały uczniów Panie Ewa Jaruszewska i Sylwia Hatlapa. Serdecznie gratulujemy!

________________________________________________________________________

Gminny Konkurs Piosenki Polskiej "POD SKRZYDŁAMI ORŁA BIAŁEGO"

W Gminnym Konkursiie Piosenki Polskiej "Pod Skrzydłami Orła Białego" Julia Gajewska otrzymała III miejsce
opiekun: B. Gryczka

________________________________________________________________________

Wyróżnienie w konkursie "Przegrać życie"

Wyróżnienie  dla  ucznia kl.  IV  Mateusza   Michela  w  powiatowym  konkursie  organizowanym przez  PPP  pt. ,,Przegrać życie”.

Konkurs miał na celu uwrażliwienie uczniów na niebezpieczeństwa  płynące z  niekontrolowanego i nadmiernego korzystania z  Internetu.

Opiekun: Małgorzata Hyla

________________________________________________________________________

Wyróżnienie   w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym  „W świątecznym blasku lampionu”

Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "W świątecznym blasku lampionu" zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Katowicach w Zespole Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach otrzymali: Mateusz Kośmider  (klasa VII) i i Julia Przewłocka  (klasa IV). Gratulujemy!

Opiekun: Barabara Gryczka

________________________________________________________________________

Wyróżnienie dla Julii Gajewskiej w XII Regionalnym Konkursie Piosenki Angielskiej

Julia wykonała trudną i wymagającą wokalnie piosenkę Kate Perry zatytułowaną "Roar". Świetne wykonanie zagwarantowało naszej uczennicy udział w II etapie konkursu i Koncercie Laureatów, gdzie ostatecznie wywalczyła wyróżnienie.

Konkurs odbył się 6 marca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych.

Julii oraz pozostałym laureatom serdecznie gratulujemy!

Wyróżnienie w konkursie plastycznym

Wyróżnienia w konkursie plastycznym organizowanym przez Bibliotekę i Ośrodek Kultury w Tąpkowicach na kartkę bożonarodzeniową otrzymali Igor Stajno, Patryk Giewon i Nikodem Głodkowski z klasy III. Gratulujemy!

_____________________________________________________________________________________

Wyniki konkursu ekologicznego "Mozaika z odpadów"

28 listopada 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej odbyło się oficjalne wręczenie nagród zwycięzcom konkursów ekologicznych "Mozaika z odpadów" oraz "Czy wrzesień to jesień?", które zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Ziemia i My - Centrum Edukacji Ekologicznej. Wyniki przedstawiają się następująco:

-Miłosz Wojańczyk (klasa II) - I miejsce
-Nikodem Głodkowski (klasa III) - I miejsce
-Gabriela Sokołowska (klasa I) - wyróżnienie
-Teodor Babiuch (klasa V) - I miejsce
-Bartosz Wojańczyk (Odział zwrowy) - I miejsce
-Emilia Babiuch (klasa II) - III miejsce
-Maja Dusza (klasa VII) - wyróżnienie.

Gratulujemy!

Opiekunowie: Lidia Bańka, Małgorzata Drzewiecka, Alicja Wójcik, Anna Jaskólska, Sylwia Hatlapa, Sławomir Gębica.

Przedmiotowy Konkurs z Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych.

6 listopada b.r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych, którego celem było  doskonalenie sprawności czytania, pisania oraz korzystania z informacji, upowszechnianie czytelnictwa i rozwój kompetencji czytelniczych uczniów, rozwijanie humanistycznych zainteresowań uczniów szkół podstawowych, a także wdrażanie do samokształcenia i podejmowania odpowiedzialności za własny rozwój.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikował się uczeń klasy VI- Łukasz Krzykawski, który zdobył wymaganą ilość punktów.

Serdecznie gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: Ewa Jaruszewska

I miejsce w międzynarodowym konkursie fotograficznym: „LET’S READ TOGETHER”dla Wiktorii Chabrzyk!

Zdjęcie Wiktorii było bezkonkurencyjne i pokonało ponad 50 innych fotografii z 14 krajów.

Gratulujemy!

Opiekun: Edyta Kowal-Wencel