NOWE ATRAKCJE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W roku szkolnym 2011/2012 Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Przeczycach brała udział w rządowym projekcie „Radosna szkoła".

W ramach tego projektu placówka otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 6 000 zł na zakup nowoczesnych  pomocy  dydaktycznych do świetlicy.

Świetlica została wyposażona w kolorowe, miękkie, duże hiperbloki i megabloki, które służą do budowania przeróżnych budowli, torów przeszkód. Dodatkowo otrzymano materace do zabaw, zestawy klocków, gry planszowe i edukacyjne, teatrzyk, materiały do integracji zmysłowej, pomoce do edukacji przyrodniczej i społecznej.

Zakupione pomoce stały się atrakcją świetlicy, z której korzysta obecnie więcej dzieci.

Dzięki pozyskanym pomocom nauczyciele zapewniają uczniom dobrą organizację   zabaw ruchowych zgodnie z ich naturalnymi potrzebami rozwojowymi,   rozwijają małą i dużą motorykę oraz koordynację wzrokowo - ruchową. Uczniowie mogą także korzystać z wielu gier planszowych, puzzli, mogą zabawić się w teatrzyk kukiełkowy, czy obserwatorów przyrody.

Udział w  programie „Radosna szkoła" sprawił, iż nasza placówka wyszła naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców. Najmłodsi i starsi podopieczni mają stworzone warunki do tego, aby pozostawać w naszej  szkole jak najdłużej i rozwijać swoje zainteresowania, a także uczyć się przez zabawę.