Uwaga: konkurs biologiczny!

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w przyrodniczo-biologicznym konkursie zatytułowanym „Zagrożone gatunki”. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem, który znajduje się poniżej.

pt. „Zagrożone gatunki”

1. Adresaci konkursu – konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz młodzieży do lat 25 z terenu całego kraju

2. Cel konkursu: Konkurs ma skłonić uczestników do poszukania i przyswojenia sobie informacji o zagrożonych gatunkach zarówno roślin jak i zwierząt , ze szczególnym uwzględnieniem gatunków występujących na terenie Polski i naszego regionu.

3. Treść pracy, technika, forma: praca powinna być wykonana w formie lapbooka w formacie A4. Informacje o tej technice znajdują się pod linkami (przykładowe)

4. Warunki uczestnictwa

a) praca może być wykonana indywidualnie lub w zespole dwuosobowym

b) do każdej pracy należy dołączyć (w formie trwale przymocowanego opisu) imię, nazwisko, wiek autora; nazwisko opiekuna, adres placówki, dane kontaktowe (telefon i e-mail szkoły: spmkonopnicka@wp.pl tel. 32 288 70 12)

6. Prace należy przekazać nauczycielowi biologii w terminie do 25 października br. wraz z oświadczeniem dotyczącym danych osobowych oraz potwierdzeniem zapoznania się z regulaminem konkursu (oświadczenie znajduje się na końcu regulaminu).

7. Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe dla trzech pierwszych miejsc oraz wyróżnienia.

Ochrona danych osobowych

1. Administratorem danych osobowych zbieranych od uczestników konkursu jest stowarzyszenie Ziemia i My – Centrum Edukacji Ekologicznej z siedzibą w Dąbrowie Górniczej. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na zasadach przewidzianych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Ziemia i My – Centrum Edukacji Ekologicznej , 41- 303 Dąbrowa Górnicza ul. Morcinka 4 Biuro stowarzyszenia: 41-300 Dąbrowa Górnicza ul. Sienkiewicza 6a tel. 512 950 909 KRS 000 000 4050, www.ziemiaimy.org.pl

2. Dane osobowe uczestników będą przetwarzane w celu organizacji i przeprowadzenia konkursu. Za uczestnika konkursu uważa się także nauczyciela /trenera itp. przygotowującego dziecko do udziału w konkursie, o ile jest taka osoba.

3. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, ale jest niezbędne do udziału w konkursie.

4. Organizator będzie zbierał od uczestników następujące dane:

a) imię i nazwisko,

b) wiek (klasa),

c) nazwa szkoły do której uczęszcza,

d) imię, nazwisko nauczyciela opiekującego się uczestnikiem (informacja dobrowolna, wymaga dołączenia zgody na przetwarzanie danych osobowych),

5. Ponadto zbierane będą informacje o instytucji wysyłającej pracę:

a) adres szkoły ,do której uczęszcza uczestnik konkursu

b) adres e-mail numer telefonu szkoły

6. Uczestnik konkursu / opiekun prawny uczestnika w przypadku uczestników nieletnich/ zezwala na wykorzystanie jego imienia i nazwiska w celu informowania (także w mediach) o wynikach konkursu.

7. Organizator oświadcza, iż dane uczestników konkursu nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą poddawane profilowaniu.

8. Dane uczestników konkursu nie będą udostępniane podmiotom zewnętrznym z wyjątkiem przepisów przewidzianych przepisami prawa.

9. Dane uczestników konkursu będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji wyżej określonych celów.

10. Organizator stosuje środki techniczne i organizacyjne mające na celu należyte, odpowiednie do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną zabezpieczenia powierzonych danych osobowych.

11. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być wyrażona w formie pisemnej lub elektronicznej (z czytelnym podpisem) przesłanej na adres ziemiaimy@wp.pl

Obligatoryjnie do pracy konkursowej należy dołączyć treść klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych i oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych moich/ mojego dziecka ……………………………………  (imię ,nazwisko danych osobowych w celach organizacji i przeprowadzenia konkursu oraz udostępnienia informacji o wynikach konkursu. Przyjmuję do wiadomości, iż administratorem danych osobowych jest stowarzyszenie Ziemia i My – Centrum Edukacji Ekologicznej z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.). Posiadam wiedzę, że podanie danych jest dobrowolne, jednak konieczne do realizacji celów, w jakim zostały zebrane.

Oświadczam, iż zapoznałam(em) się i akceptuję wszystkie warunki przewidziane w regulaminie konkursu.

……………………………………………………….

Podpis rodzica/prawnego opiekuna

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela nauczyciel biologii.